VÝLET DO KARPATSKÉHO KOSTELÍKU V NOVÉ PACE

14.05.2014 15:27

Dne 15. Března 2014 družinka skautek - Motýlků uspořádala exkurzi do kostelíku z Podkarpatské Rusi na Husově kopci v Nové Pace. Skautky zařídily celou akci samy pro ostatní členy a rodiče. Za pomoci správce řeckokatolického kostelíku pana Kouta, si mohli účastníci prohlédnout jak prostory místního kostelíku, tak zahradu bývalého domova důchodců. Samozřejmostí bylo seznámení se stručnou historií převozu dřevěného kostelíku z obce Obava nedaleko Mukačeva na Podkarpatské Rusi do Nové Paky, který zprostředkoval dřívější továrník Oto Kretschmer v roce 1930. Ač zúčastněným nepřálo hezké počasí, všem se exkurze velice líbila a byli potěšeni, že mohli navštívit jeden ze tří dřevěných kostelíků v Čechách.